Zbuloni detajet e Golfit GTI, më të shpejtit në histori - Tirana Today

Zbuloni detajet e Golfit GTI, më të shpejtit në histori

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tash në histori. Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuajfuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 km/h.


Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse TCR tash për tash është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet kah fundi i vitit, transmeton KosovaPress. Në mesin e opsioneve do të jetë edhe pakoja speciale sportive me metodat Normal, Comfort dhe Sport.


Kategori
Auto & MotoTë GjithaTeknologji
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu