Auto & Moto

Zbuloni detajet e Golfit GTI, më të shpejtit në histori

               Publikuar në : 21:16 - 10/05/18 lm

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më tash në histori. Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuajfuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 km/h.

Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse TCR tash për tash është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet kah fundi i vitit, transmeton KosovaPress. Në mesin e opsioneve do të jetë edhe pakoja speciale sportive me metodat Normal, Comfort dhe Sport.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu