Kronikë

Zbardhet kush e vrau 13 vjeçaren/ Policia gjen armën e gjahut në banesë

               Publikuar në : 13:39 - 12/10/18 marsela

Pas dyshimeve të shumta, nëse 13-vjeçaren e kanë vrarë familjarët, policia e hedh poshtë këtë tezë. Blutë e Tiranës kanë zbardhur ngjarjen e rëndë ndodhur dje. E mitura me inicialet K. B., 13-vjeçe, ndërroi jetë në spital. Dyshohet se ajo është vetëvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

“Në përfundim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor, rezulton se e mitura K.B., dyshohet të jetë vetëvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit. Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale arma e gjahut, me të cilën e mitura dyshohet të jetë vetvrarë në banesë.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur pasditen e djeshme, ku shtetasja K. B., 13-vjeçe, është shoqëruar për ndihmë mjekësore në spital nga i ati i saj, shtetasi Xh. B., ku dhe më pas ndërroi jetë. U ngrit një grup i posaçëm hetimor, ku në përfundim të veprimeve përkatëse hetimore dhe proceduriale (kqyrja e vendit të ngjarjes, trupit të të miturës dhe marrja e deklarimeve të familjarëve), ka rezultuar se e mitura K. B., dyshohet të jetë vetëvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e gjahut, për të cilën shtetasi Xh. B., dispononte leje.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu