Shqipëria

Video/Shqipëria rrezikon të shndërrohet në varrez HEC-esh

               Publikuar në : 13:37 - 13/02/18 user

Shtrati i lumenjve shqiptarë është duke u pushtuar gjithë e më tepër nga HEC-et .

Krahas përfitimeve në ergjitikë, ndërtimi i tyre pason me një dëm kolosal dhe të pa riparueshëm në biodiversitet.

Qeveritë shqiptare kanë miratuar ndër vite ndërtimin e dhjetra të tillave duke shpyllëzuar pyje, dhe duke dëmtuar shtrate lumenjsh.

Pavarësisht shqetësimit të ngritur herë pas here nga media dhe ekspertët përkatës, interest e një grupi të vogël biznesmenësh kanë mundur që të triumfojnë mbi njerëzit që e duan natyrën të paprekur.

Më poshtë po  përcjellim një video se cila është kostoja që duhet të merret parasysh në rast se duam të prishim një HEC. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu