Të Gjitha

Video/Momenti kur elefanti përqafon turisten dhe nuk e lë të ikë

               Publikuar në : 18:14 - 25/05/18 user

Ky është momenti i adhurueshëm kur një elefant i vogël nuk do të lërë një turiste që të ikë pasi ajo kishte bënë një udhëtim me elefantin e tij nënë.

Momenti i bukur është filmuar  në xhunglën veriore të Tajlandë në fillim të marsit dhe tregon turistin amerikan Jane Hight McMurry duke u përkëdhelur me një elefant foshnje pasi ata të dy shtrihen së bashku në tokë.

McMurry, një drejtues profesionale, udhëtoi për në Phetchabun në provincën veriore për një aventurë ditore dhe për të hipur mbi një elefant.

Pamja fillon kur elefanti foshnjë mbështet kokën në prehër të McMurry dhe ajo e përkëdhel.

Ajo pastaj përpiqet të largohet, por elefanti, me sa duket do më shumë vëmendje dhe fillon dhe i mbështjell këmbën turistes me nofkën e tij.

Më pas, me gëzim kafshon këmbën dhe e mban atë në gojën e tij ndërsa ajo tundet prapa duke u përpjekur të largohej. Elefanti i vogël më pas i hipën sipër dhe ajo thërret: “çfarë të bëj?”

 

Kthehu