Kronikë

Video/Me armë e pishtarë në dorë, grabitësit shqiptarë dalin blof

               Publikuar në : 14:27 - 12/10/18 ad min

Tre shqiptarë të armatosur e maskuar janë kapur nga kamerat e sigurisë. Ata kishin vendosur kapuç në kokë, ishin të veshur me xhupash, si dhe kishin pishtarë në dorë. Në videon shikohet se ata nuk kanë mundur të grabisin gjë.

Videoja është kapur nga kamerat e sigurisë në ambientet e një parkimi makinash. Kjo është vetëm një tablo e vogël e realitetit të hidhur që ndodh në Tortoreto Alto, Itali. Prej disa ditësh shumë shtëpi private kanë rënë pre e grabitësve.

Videoja është filmuar natën mes të shtunës dhe të dielës. Karabinierët një natë më vonë ka arrestuar te shqiptarët. Ata janë kapur në makinat e tyre në periferi të  Tortoretos.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT