Video/Cahill i thyen kafkën, 26-vjeçari tërhiqet nga futbolli - Tirana Today

Video/Cahill i thyen kafkën, 26-vjeçari tërhiqet nga futbolli

Mesfushori i Hull Cityt, Ryan Mason, është detyruar të tërhiqet nga futbolli në një moshë mjaft të re, pas një dëmtimi të rëndë që pësoi janarin e viti të kaluar. 26-vjeçari në përballjen me Chelsean, pati një përplasje me Gary Cahill që rezultoi fatale pasi pësoi fraktura të rënda në kafkë.Mason kreu disa operacione me sukses pas lëndimit, por ekspertët i kanë sugjeruar të mos luaj më futboll pasi rrezikshmëria është e lartë. “Kam punuar shumë që të jem në gjendje për t’u kthyer në fushë. Fatkeqësisht pasi u këshillova me ekspertë të mjekësisë dhe nuk kam opsion tjetër vetëm të pensionohem. Kjo pasi nëse luaj rreziku është i madh. Jam falënderues për gjithë dashurinë dhe përkrahjen”, ka shkruar Mason në Instagram.

Anglezi filloi karrierën te Tottenhami dhe në verën e 2016 kishte kaluar te Hulli për një shumë rekorde 14.6 milionë euro. Hull City aktualisht është pjesë e Championshipit (ligës së dytë angleze).
Kategori
FutbollSportTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu