Video/Aksidenti i tmerrshëm i skiatorit rus me rrjetën mbrojtëse - Tirana Today

Video/Aksidenti i tmerrshëm i skiatorit rus me rrjetën mbrojtëse

Një aksident i frikshëm i ka ndodhur një skiatori rus në Lojërat Olimpike dimërore që po zhvillohen në Korenë e Jugut. Skiatori rus humbi ekuilibrin gjatë konkurrimit të tij në slalomin gjigant dhe u përplas me forcë në rrethimin e pistës, gjatë Lojërave Olimpike Dimërore.


25-vjeçari Pavel Trikhichev u përplas me një nga portat, humbi skinë e majtë dhe shkoi duke u rrotulluar drejt e në rrjetën mbrojtëse. Trikhichev ndenji disa momente i shtrirë në borë, i gjakosur paksa në fytyrë, përpara se të ndihmohej nga stjuardët.

Fatmirësisht, skiatori nuk ka pësuar asnjë dëmtim të rëndë.


Kategori
SportTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu