Të Gjitha

Video/ Tmerr në aeroport, shikoni si e rrëmbejnë gruan

               Publikuar në : 15:49 - 22/05/18 user

Ky është momenti tronditës që një grua është rrëmbyer në aeroport. Jincai Chen, 39 vjeç, u ul në aeroportin Suvarnabhumi në Bangkok, Tajlandë, pas një fluturimi të shkurtër nga Hong Kongu më 6 maj dhe brenda disa momenteve ajo ishte marrë me dhunë nga 4 burra dhe një gruan. Dy nga banditët e kishin mbajtur për krahësh.

Grupi e sjell atë përmes kontrolleve të sigurisë para se dy burra të tjerë të veshur me të zeza të bashkohen me grupin.

Banda, e përbërë nga burra kinezë dhe një grua tajlandeze, më pas ekontaktoi burrin e saj, duke kërkuar një shpërblim prej 10 milion dollarë.

Znj Chen u lirua më në fund nga banda,  e cila e la në një rrugë në e Bang Na të Bangkok, më 19 maj, pas 13 ditësh në robëri.

Gjenerali i Përgjithshëm i Policisë, Surachate Hakparn, i cili udhëheq hetimin, tha se katër persona kinezë, një grua tajlandeze me emrin Wansikan Termthanapat, u përfshinë në rrëmbimin.

Tashmë po punohet për kapjen e tyre, pasi policia i ka identifikuar.

Kthehu