Kryesore

(Video) Përmbytet Tirana, pusetat jashtë funksionit

               Publikuar në : 21:08 - 15/05/18 lm

Kanë mjaftuar vetëm dy orë reshje shiu dhe kryeqyteti ynë u bë i lundrueshëm si Venecia. Situata në Tiranë paraqitet mjaftë problematike. Uji vërshon në të gjitha rrugët.

Në një video të filmuar nga Tirana Today, shihet mjaft qartë situata e rënduar kryqëzimin e rrugëve pranë zonës së “Shkollës së Bashkuar”.

Në video duket mjaftë qartë që pusetat janë jashtë funksionit, dhe në vend që të thithin ujin, ato nxjerrin më tepër.

Në shumë rrugë të kryeqyteti situata është problematike, thuajse gjithmonë e njejta situata sa hërë që bie shi. Diçka duhet të ndryshojë. Qeveria dhe pushteti lokal të marrë mastat para se të ketë përmbytje të tjera.

Kthehu