Politikë

Video/ “Nuk dalim gjallë nga atje”, biseda që i anuloi Ramës takimin në Mat

               Publikuar në : 11:14 - 18/06/18 ad min

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka reaguar lidhur me takimin e Ramës në Mat. Berisha se Ramës i dështoi takimi i planifikuar për në Mat, pasi Ymer Lala i tha te mos futeshin në qytet se nuk kishte siguri.

Postimi i Berishës

Deshtojne takimet e Rames ne Burrel dhe Klos!

Te dashur miq, Rama apo siç po e quajne dibranet bastexhiu i Oltes (mbasi u tha ne miting se per pune te helikopterit kishte vene bast me Xhaçken bie shi, s’bie shi) nuk shkoi dot ne Mat siç kishte parashikuar sepse Ymer Lala i tha mos na fut ne Mat se druaj se nuk dalim dot. Shkurt ai nuk mori persiper sigurine e tij!

Prandaj Rama sipas keshilles se Ymerit anulloi takimet ne Mat dhe Klos dhe solli me autobuza ne Peshkopi rrogtaret dhe puthadoret e tij!

Nje nderim te veçante qytetareve te Matit per leksionin e merituar qe i dhane piktorit deshtak! sb

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT