Të Gjitha

(Video) Grabitësit u presin rrugën me hanxhar në duar, ja çfarë bën çifti amerikan

               Publikuar në : 18:58 - 06/12/18 lm

Gjithkush prej nesh mund të bjerë pre e grabitjes së njerëzve apo bandave me maska.

Të maskuar dhe të armatosur më hanxharë në duar, tre banditë tentuan të grabisnin një çift amerikan në një rrugë rurale në Kenia.

Bryan Swenson po  jepte makinës në një rrugë të paasfaltuar, me gruan e tij Lauren. Ngjarja ka ndodhur më 30 nëntor, kur çifti nga Utag, ishte duke lëvizur me një furgon të bardhë në një rrugë rurale të Kenias. Kur papritur dalin para makinës tre burra të maskuar dhe me hanxharët në duar që po përpiqeshin të vidhnin çiftin dhe makinën.

Por me manovrat e duhura shoferi mundi tu shpëtoj tre grabitësve.

Shikoni videon:

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT