Kronikë

Video/ Drogë dhe armë, e pësojnë keq 3 shqiptarë

               Publikuar në : 15:59 - 13/02/18 user

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, të cilëve iu gjetën dhe sekuestruan drogë dhe armë. Sipas mediave vendase, hetimi nisi nga një 20-vjeçar shqiptar që punonte si banakier në një lokal të njohur në Barlassina të Milanos.

Ai ishte madje mjaft miqësor nga klientët dhe kishte njohje me ta, por shumë pak e dinin që ai kishte edhe një “punë” të dytë. Në pranga ranë edhe dy bashkëpunëtorë të tij. Gjatë kontrolleve në makinat dhe banesat e tyre, policia sekuestroi 12 kg kokainë, 4.5 kg heroinë, dy mitralozë, një pistoletë gjysmëautomatike, një revolver dhe municione.

Hetuesit konfiskuan edhe një shumë parash prej 8400 Euro. Emrat e të arrestuarve nuk janë bërë me dije nga policia. Hetimi vazhdon për të zbardhur tërësisht këtë veprimtari kriminale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu