E mërkurë, 8 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Ukë Rugova, kryeministri i ri i Kosovës?”

Lexo edhe ...

Jep dorëheqjen Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane

Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane Thomas Modly ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen. Raportohet se Modly pati krijuar një polemikë të brendshme duke pushuar nga...

Qeveria italiane miraton dekretin e ri të emergjencës, ja çfarë parashikon

Qeveria italiane ka miratuar një dekret të ri emergjence në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi. Bëhet me dije se Italia do të ofrojë...

Johnson po i përgjigjet mirë trajtimit për Covid-19

Kryeministri britanik, Boris Johnson, vijon të qëndrojë në kujdesin intesiv. Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i tij, ndërsa 55-vjeçari aktualisht është në gjendje të...

E konfirmon babai i saj, sportistja shqiptare pozitive me Koronavirus

Koronavirus vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, ku regjistrohen raste të shumta të prekurish dhe viktimash. Pozitive me këtë virus ka rezultuar...

Në kohën kur rrjetet sociale janë ndër urat lidhëse, shpesh informacionet nuk janë korrekte. Informacionet të përhapura në kohë reale, marrin një shpërndarje masive.

Një profil në Facebook me 5000 ndjekës në emër të Ukë Rugovës, e ka shpallur këtë të fundit kryeministër.

Në çdo fotografi që poston ky profil, i referohet djalit të Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova si kryeministër.

Në fotografinë e fundit, përshkrimi është:

“UKË I.RUGOVA 
Kryeminister i Kosovës
Po Vjen Koha e Lidhjes Demokratike Kosovës
Se Qytetaret e Republikës Kosovës i Kanë Rrënjet Ke Tu Në Dardanin Antike”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Jep dorëheqjen Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane

Sekretari i Marinës Ushtarake amerikane Thomas Modly ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen. Raportohet se Modly pati krijuar një polemikë të brendshme duke pushuar nga...

Qeveria italiane miraton dekretin e ri të emergjencës, ja çfarë parashikon

Qeveria italiane ka miratuar një dekret të ri emergjence në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi. Bëhet me dije se Italia do të ofrojë...

Johnson po i përgjigjet mirë trajtimit për Covid-19

Kryeministri britanik, Boris Johnson, vijon të qëndrojë në kujdesin intesiv. Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i tij, ndërsa 55-vjeçari aktualisht është në gjendje të...

E konfirmon babai i saj, sportistja shqiptare pozitive me Koronavirus

Koronavirus vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, ku regjistrohen raste të shumta të prekurish dhe viktimash. Pozitive me këtë virus ka rezultuar...

Kriza e Covid çon inflacionin e marsit në 2,1%, niveli më i lartë që nga gushti 2018

Rritja e çmimeve në disa artikuj ushqimore në fund muajit mars si pasojë e mbifurnizimeve që shkaktoi kriza e Covid-19, çoi inflacionin në muajin...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT