punetore Archives - Tirana Today

punetore

 • Italia hap dyert për 30 mijë punëtorë, si mund të përfitojnë shqiptarët?

  Sipas dekretit të flukseve 2018, në Itali vihen në dispozicion 30.850 kuota për punë të varur sezonale të punonjësve të huaj, ndër të cilat edhe shqiptarët, si dhe konvertime lejesh të ndryshme qëndrimi në leje pune, së të huajve tashmë rezidentë në Itali. Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme Italiane, 30.850 kuotat janë...
 • Itali/Asfiksohen 2 punëtorë në fabrikë, 4 në gjendje të rëndë

  Një ngjarje e rëndë është shënuar  gjatë pasdites në një fabrikë pllakash në Itali. Në  firmën “Lamina spa”, e cila prodhon pllaka çeliku dhe titani janë gjetur pa ndjenja 6 punëtorë brenda kantierit, ndërsa  dy persona kanë ndërruar jetë në spital për shkak të asfiksimit. Ambulanca ka dërguar punëtorët...
 • Video/ Grupi i shqiptarëve vunë në rresht për një pronarë e punëtorë, qëndronin si “zotër” në punë

  Të paktën 6 shqiptarë kanë rënë në pranga pasi kanë terrorizuan punëdhënësit e tyre, ku shpesh  i kanë kërcënuar dhe rrahur. Policia ka dërguar në burg 6 shqiptarë ku  gjykatësi  i Gjykatës së Castrovillari, ka dhënë masën me burgim të shtetasit shqiptarë, shkruan laltrocorriere.it. Hetimet, të kryera nga stacionit policor...
 • Rama publikon videon: Shembull i njerëzve të mirë e punëtorë

  Transformimi i shkollës së një komuniteti njerëzish të mirë e punëtorë në fshatin e Roskovecit është zgjedhja e kryeministrit Rama për urimin e ditës së mbarë dhe fundjavës së qetë për gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale. “MIRËMËNGJES 😀 dhe me këtë transformim shembullor të shkollës së një komuniteti njerëzish...
 • Aksidentohet furgoni me punëtorë në Tropojë, një i vdekur

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Dushaj të Tropojës, ku furgoni i punëtorëve të HEC-it në Fierzë është përplasur me një furgon mallrash. Si pasojë ka humbur jetën një person, i identifikuar si Dem Oruçi, si dhe janë plagosur disa të tjerë. Nga raportimet e para, bëhet...Kthehu