finalen Archives - Tirana Today

finalen

 • Benzema flet për golin që shënoi në finalen e Champions Leagues (Video)

  Karim Benzema shënoi golin e parë në finalen e Champions League, por mënyra si u shënua goli ishte mjaft e çuditshme. Pasi portieri i Liverpool ka bërë një gabim amator dhe francezi përfitoi mjaft mirë. Gjithsesi, Benzema është shprehur se goli nuk ishte thjesht çështje fati dhe ka shpjeguar...
 • NBA/Mbreti James i papërmbajtshëm, “shkel” Celtics dhe prek finalen e madhe

  Boston Celtics dorëzohet përballë klasit të LeBron James atëherë kur askush se priste. Në finalen e 7-të ligjin e bëri sërish mbreti James me Cleveland Cavaliers që i shkaktoi humbjen e parë shtëpiake në play-off skuadrës më të titulluar të NBA, duke e lënë pa gjë edhe në këtë...
 • Dua Lipa “ndez” Kievin në finalen e Champions League (Video)

  Dua Lipa ka ndezur Kievin në ceremoninë hapëse të finales së Champinas League. Këngëtarja nga Kosova ishte diva e kësaj mbrëmje e cila ka kënduar disa nga hitet e saj të fundit. Këngëtarja ka qenë e shoqëruar nga këngëtari me famë botërore Sean Paul.Tek videoja më poshtë mund të...
 • Në finalen e Championsit do të luaj: I arratisuri, refugjati dhe kamerieri

  Real Madrid do të provojë të fitojë trofeun e tretë radhas në Champions League sonte në Kiev, por përballë do të ketë një Liverpool të etur. “The Reds” kanë misionin që të ndalin dominimin e madrilenëve, një mision i vështirë por jo i pamundur. Të besuarit e Klopp janë...
 • Foto/Georgina bën Ronaldon që të lër në plan të dytë finalen e Championsit

  Cristiano Ronaldo ka lënë fushat dhe stërvitjen pak ditë para finales së Champions League që do të luaj përballë Liverpool në Kiev. Ai është duke kaluar disa ditë pushime nën shoqërinë e bashkëshortes Georgina Rodriguez dhe djalin Ronaldo Jr në plazh....
 • “Payet duhet të silleshe si Ronaldo në finalen e Europianit, jo të qante”

  Dimitry Payet bëri maksimumin, por në fund nuk arriti të rezistonte 90’ minuta në fushën e lojës në finalen e Europa League përballë Atletico Madrdidit, pasi vinte nga një dëmtim. Mesfushori francez u largua nga fusha mes lotëve. Por nga ajo që kapën kamerat para takimit, Payet është parë...
 • Shënohet goli i parë në finalen Tirana-Kastrioti (Video)

  Tirana ka kaluar në avantazh përballë Kastriotit në finalen e Kategorisë së Parë. Ishte skuadra e teknikut Nika që dominoi në pjesën e parë dhe e dominoi ndeshjen, por Tirana e Ze Marias zbret më e qetë në pjesën e dytë dhe fillon të sulmojë. Ishte Greca që dërgoi...
 • Eurovision 2018/Gjithçka që duhet të dini për Finalen e Madhe

  Ethet e finales së Evrovisionit përcillen nga çdo shtet i cili merre pjesë më eventin më të rëndësishëm evropian. Në këtë artikull të përgatitur nga  ESCDaily do të njiheni me çdo detaj për mbrëmjen e madhe. Si fillim shfaqa fillon në  orën 21:00 dhe do të paraqitet nga katër...
 • Tare me dhimbje koke, Lazio i “gjymtuar” në finalen e sezonit

  Lazio dhe Inter janë në garë për një vend në Champions League dhe kjo do të vendoset në përballjen mes tyre, e cila do të jetë edhe ndeshja e fundit e kampionatit. Kampi zikaltër rrezikon që të ketë vetëm një mungesë, atë të Ropberto Gagliardinit i cili është i...Kthehu