100 Archives - Tirana Today

100

 • Guatemalë, shkon në 100 numri i të vdekurve nga shpërthimi i vullkanit

  Numri i njerëzve që kanë humbur jetën nga shpërthimi i vullkanit Fuego në Guatemalë, ka arritur në 100. Autoritetet lokale kanë njoftuar se kërkimi për të mbijetuarit u pezullua përkohësisht sot, për shkak të rrezikimit të jetës së punëtorëve të shpëtimit. Zëdhënësi i CONRED-it, David de Leon tha se...
 • Banka greke “falimenton”, shet 100% të aksioneve tek ‘amerikanët’

  Banka e Shqipërisë deklaroi se ka miratuar shitjen e degës lokale të Bankës Kombëtare të Greqisë në Bankën Amerikane të Investimeve, një njësi e institucionit financiar jobankar Shqiptar tranzit. “Këshilli Mbikëqyrës i jep miratimin paraprak për blerjen e 100% të aksioneve me të drejtë vote të bankës NBG Albania...
 • Përgjimet e reja për Agron Xhafajn; “Me 10 kg mos më hajde, unë flas për 100 e sipër”

  Skandali i vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas akuzave të ndërsjella politike dhe dëshmive të Albert Veliut, dhe gazetarit Jetmir Olldashi, tashmë ka kaluar në organet e drejtësisë. Prokuroria thirri ditën e sotme, tre zyrtarët e Partisë Demokratike, ish-ministrin e Drejtësisë Gazmend Bardhi, deputetët Ervin Salianji dhe...
 • Formulari dhe kriteret/Erion Veliaj: Plan strehimi për 1000 familje

  Këshilli Bashkiak i Tiranës i hap rrugën gjatë kësaj jave kredisë së butë për strehimin edhe të 1000 familjeve të tjera gjatë vitit 2018. Vendimi pritet të merret gjatë mbledhjes së radhës së Këshillit Bashkiak që pritet të mbahet të enjten e javës që vjen, datë 29 mars 2018...
 • Hoxha: FSHF po masakron Vllazninë, 100 vjetori në Kategorinë e Parë

  Kukësi ka mposhtur në “Zeqir Ymeri” Vlaznië me rezultatin e patër 2-0, por vendimet e arbitrit gjatë ndeshjes lenë shumë për të dëshiruar. Vllaznia është ndëshkuar me karton të kuq dhe një penallti që nuk është akorduar pas një faulli në dëm të Sukajt. Për këtë rast pas ndeshjes...
 • Video/100 ditë nga starti i Botërorit, Putin dhuron show me top

  Padyshim që eventi më i madh i futbollit është Botërori, ku pas 100 ditësh të gjithë sytë e sportdashësve do të jenë kthyer nga Rusia. FIFA me anë të një video të publikuar, ka numëruar ditët e mbetura, ku futbollistë të mëdhenj kanë realizuar 100 prekje topi. Skuadra e...
 • Xhafaj tregon skemën: Si punuan 100 policë për kapjen e kokainës

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj teksa ka folur në seancën e sotme parlamentare ka treguar se si qëndron e vërteta për kapjen e sasisë së kokainës. Sipas tij, 100 forca policore janë angazhuar në këtë operacion, ndërsa ka treguar se aksioni i policisë ishte në koordinim të plotë. “Rreth...
 • Djokoviç nuk rrezikon: Në fushë kur të jem në 100% të formës

  Novak Djokovic vazhdon të qëndrojë larg fushave të tenisit, pas një rikthimi pa histori në Australian Open. Tenisti serb vazhdon rehabilitimin në Montekarlo, pas operacionit të dytë në bërryl dhe shpreson që të jetë në gjendje që të marrë pjesë në turnetë e parë Masters, në Indian Wells dhe...
 • Spektakël në Anfield, “Kane 100” prish festën e “faraonit egjiptian” (Video)

  Liverpool dhe Tottenham kanë ndarë nga një pikë në përballjen dramatike mes tyre, e cila u mbyll në rezultatin 2-2. Gjithçka u vendos në minutat e fundit ku u shënuan tre gola dhe u shpërdorua një penallti. Që në start ndeshja foli për Liverpool, pasi Salah që në minutën...Kthehu