Shko tek mjeku

Stomaku i fryrë, ja si të shpëtoni nga ky siklet i madh

               Publikuar në : 08:32 - 03/09/18 ad min

Stomaku i fryrë është një shqetësim për të gjithë. Ai mund të shkaktohet nga një sërë faktorësh dhe si pasojë ju mund të keni dhimbje dhe siklet. Por ekzistojnë disa mënyra se si ju mund të shmangni fryrjen e stomakut.

Ju duhet të ndiqni 7 këshilla si më poshtë:

Shmangni ushqimet e ëmbla

Mos hani shumë shpejt

Hani në intervale të rregullta

Relaksohuni  pas ngrënies

Pini ujë të ngrohtë ose çaj bimor

Masazhoni barkun tuaj

Bëni sa më shumë aktivitet fizik.

Burimi: express.co.uk

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT