Të Gjitha

Si të zhdukni aromën e pakëndshme të këpucëve tuaja, dhe kuriozitete të tjera interesante

               Publikuar në : 12:45 - 12/10/18 M. S

Këpucët janë gjëja e parë që shohin njerëzit tek ju. Ndaj sigurohuni të vishni këpucë të mira. Nëse qëndroni ulur për më shumë se 11 orë në ditë, ka 50% mundësi që të vdisni brenda 3 vjetësh.

Fjetja pa jastëk redukton dhimbjen e shpinës, dhe mban shpinën tuaj më të fortë. Gjatësia e një personi përcaktohet nga babai, ndërsa pesha e tij nga e ëma.

Truri ynë nuk mundet të mos vërë re vetëm 3 gjëra: ushqimin, njerëzit simpatikë dhe rrezikun. Vendosja e bustinave me çaj të thatë në këpucë, zhduk aromën e pakëndshme të tyre. Sipas Albert Ajnshtajnit, nëse mjalti do të zhdukej nga toka, njerëzit do të vdisnin brenda 4 viteve.

Dembelizimi dhe mungesa e aktivitetit fizik, vret po aq njerëz sa edhe prija e duhanit. Buqëqeshja është anti-depresanti më i mirë.

 

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT