Futboll

Shpërthim si David Beckham, goli i Adam ndër më të bukurit e vitit (Video)

               Publikuar në : 15:41 - 06/12/18 Enno

Në Skoci është shënuar një eurogol, nga një distancë më e madhe se 50 metra. Ishte futbollisti i St Mirren, Adam Hammill që mbrëmjen e së mërkurës shënoi nga gjysmëfusha e tij në sfidën përballë Hibernian e cila përfundoi në barazim 2-2.

Hammill është formuar si futbollist në akademinë e Liverpool dhe luan në rolin e mesfushorit, ai shënoi atë supergol vetëm 6’ minuta pasi kishte filluar ndeshja. Një gol i ngjashëm me atë që David Beckham shënoi për Manchester United kudër Wimbledon në vitin 1996.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT