Shënohet goli i parë në finalen Tirana-Kastrioti (Video) - Tirana Today

Shënohet goli i parë në finalen Tirana-Kastrioti (Video)

Tirana ka kaluar në avantazh përballë Kastriotit në finalen e Kategorisë së Parë. Ishte skuadra e teknikut Nika që dominoi në pjesën e parë dhe e dominoi ndeshjen, por Tirana e Ze Marias zbret më e qetë në pjesën e dytë dhe fillon të sulmojë. Ishte Greca që dërgoi topin në rrjetë pas një vendosje të gabuar të mbrojtjes dhe i vetëm përballë portierit e ka mjaft të lehtë ta dërgojë në rrjetë.


Tirana shumë pranë triumfit për ta mbyllur si duhet këtë sezon, pasi ka siguruar edhe kthimin në Kategorinë Superiore.


Kategori
FutbollSportTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu