Ekonomi

Rriten çmimet e naftës

               Publikuar në : 14:16 - 09/10/18 S.N

Në mëngjesin e kësaj të marte u shënuan rritje të çmimit të naftës.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 54 cent dhe u tregtuan me 74.83 dollarë amerikanë për fuçi.

Kontratat e së ardhmes ranë me 5 cent dhe u tregtuan me 74.29 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 63 cent dhe u tregtuan me 84.54 dollarë amerikanë për fuçi, raporton Monitor.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,190.85 dollarë amerikanë për onz.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT