Shqipëria

Risi të reja ne çerdhe/ Drejtoresha u jep përgjigje kritikëve

               Publikuar në : 15:33 - 22/02/18 Enno

Drejtoresha e Përgjithshme e Çerdheve dhe e Kopshteve, Zhaneta Beqiri ishte e ftuar mesditën e sotme në studion e emisionit ”Opinion”, në News 24” ku sqaroi menunë e re të ushqimit që do të kenë fëmijët.

Beqiri tha se menuja e re është vendosur për mirëushqyerjen e fëmijëve. Ajo tha se vakti me tërshërrë, kos, dhe fruta të stinës është zëvendësuar me bukën me gjalp dhe çokokrem.

Çfarë ndryshimesh ka pësuar menuja?

Zhaneta Beqiri: U hoq buka me gjalpë me cokokrem dhe është vendosur tërshëra me kos e fruta të stinës. Porcioni i tërshërës ndryshon nga mosha në moshë. Duhet të plotësohet kalorazhi sipas grupmoshave dhe duhet ruajtur raporti karbohidrate, sheqerna, yndyrna. Drithërat zëvendësojnë miellin që përdorej për mualebi, reçeli është bërë pjesë e përgatitjes e vaktit të mbasdites. Keku me gjalpë është hequr, është vetëm një ditë. Kemi hequr vajin e gatimit dhe gjalpin dhe kemi vendosur vaj ulliri të virgjër. Ndryshe nga më parë, është lehtësisht e verifukueshme që sasitë e mishit janë të njëjta. Është shtuar pak më shumë mishi i pulës.

Një herë në javë duhet të ushqehemi me peshk? Pse nuk është pjesë?

Zhaneta Beqiri: Për pamundësinë e ruajtjes, është gjykuar që të hiqet peshku nga menuja. Por yndyrnat e duhur janë menduar të merren nga vaji i ullirit.Vezët janë dyfishuar në sasi përgjatë 5 ditëve.

Menuja pranverë-verë?

Zhaneta Beqiri: I mëshojnë frutave dhe perimeve të stinës. Supat janë të shumta, supa me zarzavate dhe ajo me kungull të verdhë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu