E mërkurë, 8 Prill, 2020
20 C
Tirana

Receta ideale për kollën e vjeshtës

Lexo edhe ...

Wuhan-i del nga izolimi, epiqendra e koronavirusit rinis lëvizjen (FOTO)

Teksa në Itali, Spanjë e SHBA aktualisht po bëhet kërdia me viktimat dhe të infektuarit, nga ana tjetër, Wuhan-i ka dalë plotësisht nga izolimi. Wuhan-i që...

Në 24 orët e fundit/ Gjobiten 230 persona, 20 shoferëve iu mor patenta e iu bllokua mjeti

Policia bën me dije se në 24 orët e fundit janë evidentuar 20 drejtues mjetesh, që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. Ata janë ndëshkuar...

“Nisim procesin e rindërtimit”, Rama publikon videon nga Thumana

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në zonën e Thumanës, nga ku ka njoftuar edhe për nisjen e procesit të rindërtimit. Kreu i qeverisë...

Beteja e tepruar në ekrane, në raport me betejën në spitale

Nga Mero Baze Ndërsa beteja me koronavirusin po hyn në fazën finale në kushtet e gjendjes së jashtëzakonshme, Qeveria duket se po harxhon më shumë...

Më poshtë ju njohim me një recetë fantastike që kuron kollën e vjeshtës. Kushton fare pak dhe ka efektivitet të lartë. Reacata është publikuar në “Facebook”, nga dietologja Blerina Bombaj.


Përbërësit:

  • 2 limona të pastuar dhe të prerë katërsh
  • 50 gram xhinxher, të qëruar e të prerë në feta
  • 1-2 lugë të vogla kanellë
  • 1 kg mjaltë
 Përgatitja:

I vendosni përbërësit brenda në një kavanoz me mjaltë dhe merrni nga një lugë në ditë për gjatë gjithë vjeshtës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Wuhan-i del nga izolimi, epiqendra e koronavirusit rinis lëvizjen (FOTO)

Teksa në Itali, Spanjë e SHBA aktualisht po bëhet kërdia me viktimat dhe të infektuarit, nga ana tjetër, Wuhan-i ka dalë plotësisht nga izolimi. Wuhan-i që...

Në 24 orët e fundit/ Gjobiten 230 persona, 20 shoferëve iu mor patenta e iu bllokua mjeti

Policia bën me dije se në 24 orët e fundit janë evidentuar 20 drejtues mjetesh, që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. Ata janë ndëshkuar...

“Nisim procesin e rindërtimit”, Rama publikon videon nga Thumana

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në zonën e Thumanës, nga ku ka njoftuar edhe për nisjen e procesit të rindërtimit. Kreu i qeverisë...

Beteja e tepruar në ekrane, në raport me betejën në spitale

Nga Mero Baze Ndërsa beteja me koronavirusin po hyn në fazën finale në kushtet e gjendjes së jashtëzakonshme, Qeveria duket se po harxhon më shumë...

“Jeni ende shumë herët për të hequr kufizimet”, OBSH paralajmëron Evropën

Drejtori i OBSH për Evropën, Hans Kluge është shprehur se përparimi që ka bërë kontinenti në lidhje me situatën nga koronavirusi është shumë i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT