Policia e Vlorës kap gomonen me drogë, në kërkim trafikantët - Tirana Today

Policia e Vlorës kap gomonen me drogë, në kërkim trafikantët

Policia e Vlorës ka kapur një gomone në Karaburun, brenda të cilës kishte disa pako me drogë. Mjeti i lundrimit 7 metra i gjatë ishte i braktisur. Ndërkohë po punohet për identifikimin e pronarëve të saj.


Në gomone janë gjetur disa bidonë me benzinë dhe një sasi kanabisi. Policia ka qenë në patrullim normal kur është konstatuar gomonia, ndërsa mësohet se bëhet krehja e zonës për të gjetur ndonjë sasi tjetër të fshehur të lëndës narkotike dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e pronarëve të mjetit lundrues.


Kategori
KronikëShqipëriaTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu