Parashikimi i motit, 13 mars 2018 - Tirana Today

Parashikimi i motit, 13 mars 2018

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të cilat sjellin shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit.


Ndërsa pasditja dhe mbrëmja, përmirësojnë kushtet e motit në territor duke sjellë në territor, kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen me 2 – 3°C në të dy ekstremumet termike ditore të cilat do të variojnë nga 3 në 20°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 – 3 ballë. 


Kategori
ShqipëriaSocialeTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu