Politikë

“O i çmendur edhe Ajnshtajni ka ngel në provime”, Vasili i hakërrehet Ramës

               Publikuar në : 12:28 - 06/12/18 ad min

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratat e tij për studentët, e sidomos ata mbetës.

Vasili e quan ‘shkollëpak’ dhe thotë se ‘mbetësit janë vetëm në trurin e tij demode’.
Deputeti i LSI-së i kujton kryeministrin shkencëtarin Albert Ajnshtajn, i cili gjithashtu ka qenë mbetës në provime.

STATUSI I VASILIT

Kryeministër i çmendur dhe shkooollëpak !!!!
Ky kryeministër idiot broçkollit turpet më të mëdha për studentët.

Na thotë jo studentët mbetës kështu po ashtu, që gjoja nuk i paguan nga taksat për ta.
O budalla kryeministër mbetësit janë vetëm në trurin tënd demode.
Sot ka vetëm studentë, që marrin apo nuk e marrin provimin e radhës.
Po Ajnshtajnit që ndryshoi botën, por ka mbetur në provime çdo t’i thuash ti shkollëpaku proverbial.
Ridhënia e provimeve është një mundësi e re për t’u provuar për çdo student dhe s’mund të jetë objekt përçmimi dhe stigmatizimi aq më shumë nga një sharlatan të dijes dhe shkencës si ti.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT