Kryesore

Nuk është as Francë e Rumani, është Shqipëri! Studentët: S’do ndalemi, duam shkresë zyrtare (video)

               Publikuar në : 13:13 - 06/12/18 marsela

Studentët nuk kanë ndërmend që të tërhiqen nga protestat, pavarësisht plotësimit të një prej kërkesave nga ana e Ministrisë së Arsimit.

Ishte ministrja Nikolla e cila deklaroi pak çaste më parë se qeveria do shfuqizojë që sot VKM për nenin 4 për provimet e mbartura. Por studentët janë të pakënaqur dhe kërkojnë që çdo gjë të konkretizohet nga një shkresë zyrtare.

Ata po kështu kanë kërkuar uljen e tarifave, pasi e kanë të pamundur që ti përballojnë këto shpenzime.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT