Nokia X vjen me risi, ja çfarë prezanton - Tirana Today

Nokia X vjen me risi, ja çfarë prezanton

Javën e ardhshme, Nokia do të prezantojë një smartphone. Detaje tashmë janë publikuar.


Nokia X apo Nokia X6 – emri përfundimtar nuk është ende e njohur – në 16 maj të HMD Global do të prezantohet zyrtarisht.

Telefoni i ri Nokia është i listuar atje me një procesor Snapdragon 450 ose një procesor 1.8 GHz, një ekran 5.8 inç me 2.280 x 1.080 piksele dhe një format 19: 9. Kamera e dyfishtë ka 16 megapikselë para dhe prapa dhe optikë Zeiss. Fuqia e baterisë është 3.000 mAh. Telefoni i ri Nokia vjen edhe me Android 8.1 Oreo.


Kategori
PC & MobileTë GjithaTeknologji
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu