Foto Galeri

Njihuni me 10 aktorët më të pasur turq. Shifra të llahtarshme për një seri (Foto)

               Publikuar në : 14:06 - 12/10/18 M. S

Serialet turke mbërthejnë para ekranit të gjithë amvisat shqiptare. Orët kalojnë si pa kuptuar, nga një telenovelë në tjetrën. Padiskutim që industria e televizionit dhe serialeve është fitimprurëse.

Shifrat janë marramendëse. Aktorët arrijnë të paguhen deri në 50 mijë dollarë për një seri, dhe fama e tyre i kalon kufijtë.

E dini se cilët janë 10 aktorët më të pasur në Turqi?

Asli Tandogan

Nur Aysan

Tolgahan Sayisman

Burak Ozcivit

Beren Saat

Murat Yildirim

Hazal Kaya

Engin Akyurek

Ezgi Asaroglu

Kivanc Tatlitug

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT