Kryesore

Nikolla ngre duart lart, deklaratë e dytë për protestën

               Publikuar në : 14:45 - 06/12/18 marsela

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka dalë sërish në një deklaratë për mediat, ku tha se do të ngihet një grup pune për pikat 2, 3 dhe 4, të paraqitura nga studentët.

Në prononcimin për media, ministrja shtoi se protesta e studentëve ia ka vlejtur, kjo për të relektuar, duke shërbyer si katalizator për debat mes universiteteve.

Deklarata e saj nuk ka shkuar në vesh të shurdhër, pasi studentët nuk kanë ndërmend që të dorëzohen.

“Nuk ka negociata”, janë shprehur studentët, duke kërkuar reformë dhe arsim publik falas.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu