Kronikë

Ngjarja e rëndë në Mat, emrat e viktimës dhe të autorit. Vrasësi i ‘shpëton’ policisë

               Publikuar në : 16:16 - 11/10/18 S.N

Policia ka dalë me një version zyrtar lidhur me ngjarjen e rëndë në Mat, ku mbeti i vrarë një punonjës i Bashkisë.

Vrasja ndodhi në fshatin Shëlli, ku shtetasi K.K., 51 vjeç, ka qëlluar em armë në një lokal, për motive të dobëta. Shtetasi M.H., ka mbetur i vrarë, ndërsa janë plagosur shtetasit A.H, E.A. dhe H.B.

Dyshohet se autori është konfliktuar më parë me punonjësit e Bashkisë dhe më pas është larguar e ka marrë armën automatik dhe ka qëlluar në drejtim të tyre, në një lokal.

Autori është identifikuar, por ende nuk është kapur nga policia.

NJOFTIMI I POLICISË

Policia identifikon autorin e ngjarjes në fshatin Shëlli, Mat

Forca te shumta policore në ndjekje të tij

Rreth orës14:00, Policia e Komisariatit Mat u informua se në fshatin Shëlli, njësia administrative Macukull janë dëgjuar të shtëna arme.

Menjëherë shërbime të shumta policore kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Paraprakisht dyshohet se shtetasi K.K. 51 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt disa personave, në një lokal.

Për pasojë ka humbur jetën shtetasit M.H, si dhe kanë mbetur të plagosur shtetasit A.H, E.A. dhe H.B.

Shtetasit E.A. dhe H.B. janë dërguar në drejtim të Tiranës për ndihmë më të specializuar.

Nga veprimet paraprake rezulton se këta persona po punonin për hapjen e një rruge në këtë fshat.

Dyshohet se autori është konfliktuar më parë me punonjësit e Bashkisë dhe më pas është larguar e ka marrë armën automatik dhe ka qelluar në drejtim të tyre, në një lokal.

Në vendngjarje është sekuestruar arma e zjarrit.

Është ngritur një grup i posaçëm hetimi me ekspert të Policisë nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, të cilët po hetojnë këtë ngjarje.

Grupi hetimor gjithashtu ndodhet në vendin e ngjarjes si dhe po sekuestron çdo provë që lidhet me këtë ngjarje.

Forca të shumta policore janë në ndjekje të autorit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT