Edicione

Ndiqni edicionin informativ në “Tirana Today”, 8 tetor

               Publikuar në : 14:16 - 08/10/18 M. S

Zhvillimet e ditës së sotme, mund ti gjeni në “Tirana Today”, të përmbledhura në një minutazh të shkurtër. Kryefjalë e ditës ishte shpërthimi me tritol në shtëpinë e gjyshit të Xhisielës. Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në murin që lidhte banesat e dy shtetasve, Ramazan Muça dhe Besim Muça. Tritoli është vënë në oborrin e shtëpisë së gjyshit të Xhisielës, Ramazan Muça. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në fshatin Larushk të Fushë-Krujës.

Pas vendosjes së tritolit në shtëpinë e Ramazan Muçës, gjyshit të Xhisiela Malokut, ka ardhur edhe reagimi i kësaj të fundit. Ajo akuzon Partinë Demokratike, pasi sipas saj, familjarët nuk kanë konflikte me persona të tjerë.

Kreu i Qeverisë, Edi Rama, ka rrëfyer sot para grupit të tij parlamentar se kryedemokrati Basha, i ka kërkuar pushtetin në tavolinë me marrëveshje. Sa i përket përfshirjes së Ballës në rastin e Xhisielës, Rama ka thënë se nëse ai rezulton të gjendet në ndonjë filmim, atëherë le të arrestohet.

Kreu i PD, Lulzim Basha, parashtroi paraditen e së hënës platformën e quajtur “Çlirimi i Zgjedhjeve”, me anë të së cilës, sipas tij, do të mund të bëhet ndarja e politikës nga krimi. Basha ka prezantuar katër pikat e platformës, për çlirimin e zgjedhjeve nga krimi.

Për të rejat më të fundit dhe zhvillimet më të zgjeruara, klikoni në www.tiranatoday.com, ose shkarkoni në App Store dhe Play Store “Tirana Today”.

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT