Mercedesi vjen me një AMG të re spektakolare - Tirana Today

Mercedesi vjen me një AMG të re spektakolare

Marka e njohur e makinave Mercedei ka nxjerrë në treg makinën e re Mercedes-AMG GT Coupe 63 S 4Matic Edition 1, një mjet sportiv shumë i veçantë.


Me një aerodinamikë të përmirësuar, Mercedesi i ri ka dhe një motor V8 prej 640 kuajsh fuqi.

Performanca është stratosferike, me 315 km/h shpejtësi maksimale dhe një përshpejtim nga 0 në 100 km/h për 3,2 sekonda.


Kategori
Auto & MotoTë GjithaTeknologji
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu