E mërkurë, 8 Prill, 2020
20 C
Tirana

Masakra në Mat, flet kryebashkiaku: Sherri jo për rrugën, autori ishte…

Lexo edhe ...

Koronavirusi ‘humb fuqinë’ në Spanjë? Këshilltari i OBSH jep lajme optimiste

Ndonëse shifrat e humbjes së jetëve në Spanjë janë të frikshme, nga ana tjetër ka një fije shprese se përhapja e koronavirusit po ngadalësohet. Organizata...

Përhapja e koronavirusit në Shkodër/ Voltana Ademi bisedë me ambasadoren e SHBA

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim tregon se ka zhvilluar një bisedë online me kryetaren e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademin. Përmes një postimi...

Wuhan-i del nga izolimi, epiqendra e koronavirusit rinis lëvizjen (FOTO)

Teksa në Itali, Spanjë e SHBA aktualisht po bëhet kërdia me viktimat dhe të infektuarit, nga ana tjetër, Wuhan-i ka dalë plotësisht nga izolimi. Wuhan-i që...

Në 24 orët e fundit/ Gjobiten 230 persona, 20 shoferëve iu mor patenta e iu bllokua mjeti

Policia bën me dije se në 24 orët e fundit janë evidentuar 20 drejtues mjetesh, që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. Ata janë ndëshkuar...

Kreu i Bashkisë së Matit, Nezir Rizvani ka folur lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi në fshatin Shëlli, ku u vranë 3 persona.

51-vjeçari Kujtim Koxha është autor i masakrës, ndërsa kryebashkiaku tregon telefonatën e fundit me brigadierin, një nga personat e përfshirë në ngjarje.

“Për ngjarjen më njoftoi brigadieri në telefon. Brigadieri më tha që ‘na vranë duke ngrënë bukë’. Konflikti nuk ka ndodhur për hapjen e rrugës. Sipas dëshmitarëve, autori ka qenë i dehur”, ka thënë Rizvani për News 24.

Mentor Hoxha, Hamit Buçi dhe Erzen Alija u vranë më automatik nga Kujtim Koxha. Viktimat ishin ulur në një lokal të fshatit për të ngrënë drekë. Dy orë pas krimit policia arrestoi autorin e dyshuar. I plagosur nga ngjarja ka mbetur gjithashtu Astrit Hani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi ‘humb fuqinë’ në Spanjë? Këshilltari i OBSH jep lajme optimiste

Ndonëse shifrat e humbjes së jetëve në Spanjë janë të frikshme, nga ana tjetër ka një fije shprese se përhapja e koronavirusit po ngadalësohet. Organizata...

Përhapja e koronavirusit në Shkodër/ Voltana Ademi bisedë me ambasadoren e SHBA

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim tregon se ka zhvilluar një bisedë online me kryetaren e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademin. Përmes një postimi...

Wuhan-i del nga izolimi, epiqendra e koronavirusit rinis lëvizjen (FOTO)

Teksa në Itali, Spanjë e SHBA aktualisht po bëhet kërdia me viktimat dhe të infektuarit, nga ana tjetër, Wuhan-i ka dalë plotësisht nga izolimi. Wuhan-i që...

Në 24 orët e fundit/ Gjobiten 230 persona, 20 shoferëve iu mor patenta e iu bllokua mjeti

Policia bën me dije se në 24 orët e fundit janë evidentuar 20 drejtues mjetesh, që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. Ata janë ndëshkuar...

“Nisim procesin e rindërtimit”, Rama publikon videon nga Thumana

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në zonën e Thumanës, nga ku ka njoftuar edhe për nisjen e procesit të rindërtimit. Kreu i qeverisë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT