Kronikë

Makina përplaset me motorin, një person ndërron jetë në Orikum

               Publikuar në : 19:15 - 06/12/18 lm

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur sot në Vlorë.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në aksin rrugor Vlorë-Orikum, pranë vendit të quajtur “Qafa e Luarit”,  ku automjeti tip “Fiat” me drejtues shtetasin V. B është përplasur me motomjetin e markës “Honda”.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit “Honda” Arsen Çela, 63 vjeç, banues në Orikum.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit shtetasin V. B., 43 vjeç, banues në fshatin Dukat, për kryerjen e veprimeve të tjera proçeduriale të arrestimit të tij.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT