Auto & Moto

Makina e parë fluturuese prezantohet në Gjenevë

               Publikuar në : 15:28 - 09/03/18 lm

Në Gjenevë është prezantuar makina e parë e vërtetë fluturuese në historinë e njerëzimit.

Liberty mund të arrijë shpejtësinë maksimale 180 km/h, si në tokë, ashtu edhe në ajër dhe çmimi i saj arrin vlerën e 600 000 dollarëve.Prodhim i markës holandeze Pal-V International, mjeti fluturues me dy motorë, që duket si një hibrid mes një helikopteri dhe një motori, do të nisë shitjet në vitin 2019.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT