Auto & Moto

Makina e parë fluturuese prezantohet në Gjenevë

               Publikuar në : 15:28 - 09/03/18 lm

Në Gjenevë është prezantuar makina e parë e vërtetë fluturuese në historinë e njerëzimit.

Liberty mund të arrijë shpejtësinë maksimale 180 km/h, si në tokë, ashtu edhe në ajër dhe çmimi i saj arrin vlerën e 600 000 dollarëve.Prodhim i markës holandeze Pal-V International, mjeti fluturues me dy motorë, që duket si një hibrid mes një helikopteri dhe një motori, do të nisë shitjet në vitin 2019.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu