Futboll

“Lajthitja” e Douglas Costas, rrezikon të dënohet me disa ndeshje (Video)


               Publikuar në : 18:08 - 16/09/18 Enno

Juventusi ka fituar përballë Sassuolos falë dy golave të shënuar nga Cristiano Ronaldo, por ka humbur një lojtarë mjaft të rëndësishëm. Është Dougl;as Costa i cili është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 92’ të takimit, pas një “lajthitje” që pati në fushë.

Arbitri fillimisht i tregon kartonin e verdhë pas një ndërhyrje të egër dhe më pas i përplas bërrylin në fytyrë. Por më pas ndërhyn VAR dhe tregon gjestin e shëmtuar që ka bërë braziliani duke pështyrë në fytyrë kundërshtarin dhe për këtë gjest të shëmtuar arbitri i ka treguar direkt të kuqin. Por një gjest i tillë me shumë mundësi nuk do të mbyllet me kaq, pasi me shumë mundësi do të ketë edhe një ndëshkim nga disiplina, e cila mund ta dënojë me disa ndeshje pezullim.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT