Ekonomi

Këmbimi valutor/ Zhvlerësohet Paundi britanik, dobët edhe monedhat e tjera

               Publikuar në : 18:20 - 04/12/18 S.N

Në tregun valutor vendas euro sot vijon të qëndrojë në nivele të ulta. Blihet sot me 124 lekë dhe shitet me 124.70 lekë.

Dollari amerikan në rënie. Blihet sot me 108.80 lekë dhe shitet me 109.70 lekë.

Monedha britanike ka pësuar rënie me 0.8 lekë nga dita e hënë. Blihet sot me 138.70 lekë dhe shitet me 139.50 lekë.

Edhe monedhat e tjera kanë pësuar një rënie të lehtë nga fillimi i javës.

EUR/ALL     124.00 -124.70
USD/ALL     108.80 -109.70
GBP/ALL     138.70 – 139.50
AUD/ALL     80.20 –  81.00
CAD/ALL     82.50  –  83.50
CHF/ALL    109.00 – 110.00. /Scan TV

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT