Ekonomi

Këmbimi valutor/ Euro sërish ulje, forcohet Paundi britanik

               Publikuar në : 11:55 - 06/11/18 S.N

Euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta. Në tregun valutor vendas, monedha euro blihet me 124.50 lekë dhe shitet me 125.20 lekë.

Ndërkohë, dollari amerikan ka pasur luhatshmëri dhe rënie nga dita e djeshme. Sot, kjo monedhë blihet me 109 nga 109.20 lekë që blihej ditën e djeshme dhe shitet me 109.70 lekë.

Nga ana tjetër, paundi britanik ka pasur rritje, pasi blihet me 142 lekë dhe shitet me 143 lekë.

EUR/ALL     124.50 – 125.20

USD/ALL     109.00 – 109.70

GBP/ALL     142.00 – 143.00

AUD/ALL      78.50 – 79.30

CAD/ALL      83.10 – 84.00

CHF/ALL      108.60 – 109.50

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT