PC & Mobile

iPhone X ‘u vjetrua’, Apple ka gati iPhone XS dhe XS Max për të thyer tregjet botërore

               Publikuar në : 19:53 - 12/09/18 lm

Kompania amerikane lider e telekomunikacionit “Apple” ka promovuar sot të gjitha risitë e saj tek orët elektronike, iPhone XS, iPhone XS Max, AirPods etj.

CEO i Apple Tim Cook, beri vetë një prezantim të të gjitha risive dhe shpikjeve të reja që ka bërë  kompania që ai drejton.

Në sallën e eventeve të kompanisë Apple që mban emrin “Teatri i Steve Jobs”, në Cupertino të Kalifornisë, drejtori i kompanisë zbulon versionin më të fundit në iPhone, gjithashtu çdo ulje çmimesh përpara sezonit të blerjeve të festave.

IPhone X ka një përmirësim të vogël këtë vit, por kompania mund të zgjerojë elementët kryesorë të dizajnit të saj.

Modeli i përditësuar i Apple do të quhet iPhone XS. Pajisja mund të duket e njëjtë me paraardhësin e saj, por përfshin përmirësime të brendshme si një procesor më i shpejtë dhe aparat i përditësuar, siç është standard me përditësimet “S”.

Kompania gjithashtu mund të zbulojë një mundësi më të madhe: një aparat 6.8 inç që parashikon 9to5Mac do të quhet iPhone XS Max, duke eleminuar etiketimin “Plus” të përdorur më parë. Një iPhone XS Plus ka gjasa të kushtojë edhe më shumë.

Pritet të hiqet butoni fizik i i ndezjes dhe fikjes se telefonit dhe sensori i gjurmëve të gishtërinjve në iPhone të reja dhe të zëvendësohet me gjeste rrëshqitëse dhe teknologjinë e zbulimit të fytyrës që gjendet në iPhone X. Ashtu ekranet do të jenë më të mëdha dhe më afër edges.

Apple pritet të sjellë disa celularë IPhone X me kosto më të ulët, së bashku me ngjyra të reja. IPhone 6,1-inç gjithashtu do të ketë ekranin me përparësi dhe ID-në e fytyrës, veçoritë e sigurisë të zbulimit të fytyrës që zëvendëson një sensor gjurmë gishtash. Gjithashtu mund të shfaqë një ekran OLED.

Ekspertët besojnë se këto veçori do të rritin çmimin e linjës së re të iPhone.

Mos prisni karakteristika të reja masive, por vendosjen e çmimeve të zgjuara rreth një iPhone X të zgjeruar, duke bërë të mundur që Apple të rrisë çmimin e shitjes mesatare të përgjithshme të linjës së saj të smartphone.

Apple Watch është 3 vjeç dhe e gatshme për një refresh të lehtë. Ne do të shohim një dizajn të ri hardware, por nuk do të jetë shumë ndryshe, sipas fotografive të fituara nga 9to5Mac. Modelet e reja ndoshta do të vazhdojnë të punojnë me pajisje ekzistuese. Ekrani i orëve do të kenë ekran më të madh

Apple gjithashtu mund të shfaqë AirPods të reja, kufje pa tel. Përditësimi mund të përfshijë jetëgjatësi më të mirë të baterisë, një funksion Siri pa duar dhe të jetë i papërshkueshëm nga uji. TIRANA TODAY

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT