E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

I vihen prangat autores së shkrimit “Si të vrasim bashkëshortin”, dyshohet se vrau burrin e saj

Shkrimtarja Nancy Crampton-Brophy e cila dikur shkroi një ese me titull “Si të vrasim bashkëshortin”, është akuzuar për vrasjen e bashkëshortit të saj, Dan Brophy.

Policia në Portland, Oregon arrestoi Nancy Crampton-Brophy, 68 vjeçe, të mërkurën e kaluar dhe e akuzoi atë për vrasje dhe përdorimin e paligjshëm të një arme.

Burri i saj, një kuzhinier 63-vjeçar, u qëllua për vdekje në një kuzhinë në një institut në Oregon më 2 qershor.

Dhe siç thuhet më tej, rreth tre muaj më vonë, ajo është arrestuar për vrasjen e bashkëshortit të saj.

Për ironi, ndërkohë, gruaja në fjalë kishte shkruar edhe dy libra të tjerë: “Bashkëshorti i gabuar” dhe “I dashuri i gabuar”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...