Kryesore

I dashur Babagjysh Edi Rama, shporru bashkë me Nikollën (foto)

               Publikuar në : 13:56 - 07/12/18 marsela

Studentët kanë detyruar Ramën që ti kundërpërgjigjet me anë të një videoje. Kreu i qeverisë Edi Rama, ka ftuar një përfaqësi të studentëve që të ulen me të në negociata. Por para se ai të ndërmerrte këtë hap, studentët vërshuan me pankarta, duke i kërkuar ‘Babagjyshit’ për të shporrur ministren Nikolla, e këtë klasë politike.

Studentët, mjaft të rebeluar kishin shprehur dëshirën në pankarta që të merrte Nikollën së bashku me politikanët, dhe ti fuste në thesin e tij. Por si për ironi të fatit, kjo kërkesë e tyre korispodon me një dalje të Ramës në fillim të vitit, duke u shfaqur si Babagjysh.

Rama u prezantua si Babagjyshi në emisionin ‘E diela shqiptare’, për ti plotësuar dëshirat djalit të vogël Leo. Ai nuk mund të ecë. E sigurisht pas 14 operacionesh, dëshra është të ngrihet në këmbë.

Djali i kishte dërguar një letër Babagjyshit, ku kërkonte që të ecte, të kishte një makinë që ta çonte në shkollë, dhe një kukull për motrën e vogël. Dhe Leo gjatë emisionit ‘E diela shqiptare’ u takua me Babagjyshin, pas të cilit për pak minuta qëndroi kryeministri Edi Rama.

Kryeministri i premtoi vogëlushit se çdo ditë do ta priste një makinë që ta çonte në shkollë, si dhe shërbim falas fizioterapie. Rama e cilësoi djalin një hero, duke shprehur bindjen se ai një ditë do t’ia dalë të çohet në këmbë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu