Rajoni

Gjuriç merr leje për të vizituar sot Kosovën, zbulohet arsyeja

               Publikuar në : 08:49 - 11/03/18 S.N

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, do të vizitojë sot Kosovën.

Mësohet se Gjuriç ka marrë leje nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, lajm të ciline  ka konfirmuar për Indeksonline, Jetlir Zyberaj, këshilltar i Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli.

“Marko Gjuriç ka kërkuar leje për vizitë, kërkesa i është aprovuar”, ka thënë Zyberaj.

Arsyeja e kësaj vizite është se Gjuriç Kosovë do të dorëzojë një automjet për terren në Qendrën për Mirëqenie Sociale në Prelluzhë të Vushtrrisë.

Ky automjet i dorëzohet drejtorit të qendrës në emër të donatorit “Stefial d.o.o”, nga bashkëpronarët e kësaj kompanie dhe nga ish-futbollisti Dejan Stankoviç e Dragan Ruvarac. Pas kësaj, parashihet nënshkrimi i kontratës për ndërtimin e një shtëpie për një familje me ndihmë sociale në fshatin Gracë, shtëpi prej 75 m2, me vlerë 2.8 milion dinarë.

Automjetet në terren dhe donacionet e shtëpive janë vazhdim i ndihmës që Qeveria serbe ka bërë për serbët që jetojnë në Kosovë, premtim ky i presidentit serb që bëri gjatë vizitës në Kosovë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT