Kryesore

Gazetari plas “bombën”/ Zbulon deputetin demokrat që ka vëllanë të dënuar për “trafik droge”

               Publikuar në : 08:00 - 12/10/18 M. S

Gazetari Alfred Peza, është “përplasur” me deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj. Peza ka zbuluar se Alibeaj e ka vëllanë në të njëjtën pozitë me atë të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Çështja “Babale” ka sjellë tension dhe debate të ashpra në emisionin “Open” në “Top Channel”, ku palët kanë sjellë fakte interesante.

Nga ana tjetër, Alibeaj i përmendi faktin se askush nuk mund të bëjë 1 milionë euro, me djersën e ballit.

Alfred Peza: Ti e ke vëllain siç e ka Xhafaj, dhe ky është morali jot.

Enkelejd Alibeaj: Ti ke 1 milion euro dhe…

Alfred Peza: I kam bërë me punën si gazetar.

Enkelejd Alibeaj: Kush është ai shqiptar që ka 1 milion euro me djersën e ballit.

Alfred Peza: Ky e ka vetë vëllanë trafikant droge.

Enkelejd Alibeaj: Po i vidhni dhe po i rripni shqiptarët.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT