Foto Galeri

Foto/Martohet Princeshë Eugenie, shikoni sa nuse e bukur ka dalë

               Publikuar në : 14:44 - 12/10/18 ad min

Këtë të premte oborri mbretëror britanik erdhi sërish në qendër të vëmendjes.  Princeshë Eugenie është martuar me të fejuarin e saj Jack Brooksbank. Dhëndri i emocionuar është dëgjuar t’i këtë thënë nuses: ‘Ju dukeni e përsosur’.

Princeshë Eugenie është mbesa e Mbretëreshës Elisabeth II. Ajo u martua me Jack Brooksbank, një tregtar vere.

Ceremonia martesore është mbajtur në Kishën e Shën Gjergjit në Windsor. Në dasmë ka pasur  850  të ftuar përfshirë, aristokratë, VIP-a dhe miq.

4986250-6268487-The_happy_couple_Jack_and_Eugenie_have_wide_smiles_as_they_excha-a-28_1539341487088 4986716-6268487-image-a-37_1539341839649 4986870-6268487-image-a-46_1539342056254 4986872-6268487-image-a-44_1539342052907 4986826-6268487-image-m-42_1539341982604 4987048-6268487-image-m-55_1539342568086 4985780-6268543-image-a-100_1539340531664 4985890-6268487-The_happy_couple_Jack_and_Eugenie_beam_at_each_other_during_the_-a-24_1539340824295 4985124-6268487-Jack_left_and_Eugenie_right_take_each_others_hands_as_they_take_-a-19_1539340675088 4984630-6268487-The_look_of_love_the_pair_look_excited_and_seem_to_be_giggling_b-a-12_1539339264452 4984538-6268487-image-m-115_1539338780743 4986500-6268487-The_royals_Jack_and_Eugenie_can_been_seen_at_the_top_of_the_alte-a-31_1539341568885 4985148-6268543-Lady_Louise_Mountbatten_Windsor_escorts_the_bridesmaids_and_page-m-79_1539339765799 4984152-6268487-Eugenie-a-103_1539338481945 4984264-6268487-Members_of_the_crowd_can_be_seen_taking_pictures_of_Eugenie_thro-m-6_1539338983666 4984172-6268487-Eugenie_pulls_up_the_chapel_in_the_wedding_car_wearing_a_tiara_c-m-4_1539338978666 4986402-6268487-Harry_and_Meghan_the_Duke_and_Duchess_of_Sussex_inside_the_chape-a-35_1539341600913 4986404-6268487-The_Queen_left_wears_a_lilac_coat_and_matching_hat_with_a_pearl_-a-34_1539341595546 4982944-6268487-image-m-64_1539336944751 4983204-6268487-William_and_Kate_engage_in_conversation_whilst_waiting_for_the_w-a-94_1539337574595 4984424-6268487-Jack_Brooksbank_waves_at_the_crowds_which_have_gathered_for_his_-a-11_1539339012633 4983970-6268487-The_big_day_Jack_Brooksbank_arrives_at_the_chapel_before_the_cer-m-10_1539339009083 4985148-6268543-Lady_Louise_Mountbatten_Windsor_escorts_the_bridesmaids_and_page-m-79_1539339765799 4984152-6268487-Eugenie-a-103_1539338481945
<
>

Nusja u shoqërua në altar nga babai i saj, Princi Andrew, nën sytë e gjyshes, Mbretëreshës Elisabeth II. Princesha dukej e mrekullueshme e veshur me fustanin e bardhë të stiluar nga stilisti i famshëm Peter Pilotto. Fustani me bisht madhështor i nxirrte në pah pjesën e kurrizit.

Nëna e saj Sarah Ferguson, Dukesha e York,  qëndronte e ulur pranë vajzës së madhe Beatrice. Ata panë se si 28 vjeçarja u martua me Jackin, 30 vjeç.

Princ Harry dhe Meghan Markle u futën nga një derë anësore në ceremoni. Bashkë me ta ishin edhe William me gruan e tij Kate dhe fëmijët e tyre George dhe Charlotte.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT