FOTO/Lumi Erzen del nga shtrati, shkakton përmbytje masive - Tirana Today

FOTO/Lumi Erzen del nga shtrati, shkakton përmbytje masive

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar mbrëmjen e djeshme përmbytje të mëdha, duke dëmtuar disa zona.


Mëngjesin e sotëm ka pasur rritje niveli të lumit Erzen, duke bërë që ky i fundit të dalë nga shtrati.

Lumi Erzen përshkon mes për mes qytetin e Shijakut, duke përmbytur banesat që ndodhen aty pranë dhe në katundin Sukth.

Siç duket edhe në fotot e siguruara nga Tirana Today, përmbytje ka shkaktuar dëme në tokat bujqësore, të cilat tashmë janë nën ujë.

 


Kategori
Foto GaleriShqipëriaSocialeTë GjithaTT
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu