Foto Galeri

FOTO/Lumi Erzen del nga shtrati, shkakton përmbytje masive

               Publikuar në : 13:57 - 04/02/18 S.N

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar mbrëmjen e djeshme përmbytje të mëdha, duke dëmtuar disa zona.

Mëngjesin e sotëm ka pasur rritje niveli të lumit Erzen, duke bërë që ky i fundit të dalë nga shtrati.

Lumi Erzen përshkon mes për mes qytetin e Shijakut, duke përmbytur banesat që ndodhen aty pranë dhe në katundin Sukth.

Siç duket edhe në fotot e siguruara nga Tirana Today, përmbytje ka shkaktuar dëme në tokat bujqësore, të cilat tashmë janë nën ujë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu