Lugina e Preshevës

Foto/Flamuri shqiptar po tërbon Serbinë, ja arsyeja

               Publikuar në : 13:40 - 10/05/18 user

Media serbe ‘Telegraf’, ka shkruar se shqiptarët përsëri po promovojnë me idenë e  “Shqipërisë së Madhe”. Përkatësisht, në kalimin kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës, në jug të kësaj të , në rrugën e quajtur si Hani Elezit, flamuri shqiptar valëvitet në anën e Kosovës.

Haradinaj dhe Thaçi dërguan fjalë të ashpra për ata që vendosën flamurin! Ndërsa pala serbe unanimisht tha se flamuri është një provokim i rëndë politik.

 Edhe pse të Kosova ka flamurin e saj, aty valëvitet flamuri i Shqipërisë.

Edhe pse ky imazh është parë nga një numër përfaqësuesish të huaj, askush deri më tani nuk ka reaguar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu