Foto/Flamuri shqiptar po tërbon Serbinë, ja arsyeja - Tirana Today

Foto/Flamuri shqiptar po tërbon Serbinë, ja arsyeja

Media serbe ‘Telegraf’, ka shkruar se shqiptarët përsëri po promovojnë me idenë e  “Shqipërisë së Madhe”. Përkatësisht, në kalimin kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës, në jug të kësaj të , në rrugën e quajtur si Hani Elezit, flamuri shqiptar valëvitet në anën e Kosovës.


Haradinaj dhe Thaçi dërguan fjalë të ashpra për ata që vendosën flamurin! Ndërsa pala serbe unanimisht tha se flamuri është një provokim i rëndë politik.

 Edhe pse të Kosova ka flamurin e saj, aty valëvitet flamuri i Shqipërisë.

Edhe pse ky imazh është parë nga një numër përfaqësuesish të huaj, askush deri më tani nuk ka reaguar.


Kategori
Lugina e PreshevësTë GjithaTrevat
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu