Auto & Moto

Ford Mustang Shelby GT350, modeli i ri për vitin 2019

               Publikuar në : 22:48 - 13/06/18 lm

Ford ka përmirësuar modelin Mustang Shelby GT350 për 2019, dhe në qendër të vëmendjes ishin aerodinamika, karroceria dhe gomat.

Pak më shumë është makina e njëjtë si vitin e kaluar, por “premton” performancë më të mirë, si në pistën e garës po ashtu në rrugë.

Gomat Michelin Pilot Sport Cup 2 janë përgjegjës për kontaktin me automjetin dhe për sigurinë e funksionit të frenimit Brake Brembo, shkruan kp. 

Vetura ka motor V8 me 530 kuaj fuqi me një transmetim manual me gjashtë shpejtësi dhe GT350 “i rifreskuar” do të jetë në shitje në fillim të vitit 2019.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT