Kronikë

Emri/Atentat me armë zjarri në Vlorë, plagoset i riu

               Publikuar në : 12:30 - 16/05/18 user

Një 33-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri këtë të mërkurë në qytetin e Vlorës. Ngjarja e rëndë ndodhi jashtë ambienteve të një lokali në lagjen “Pavarësia”.

I plagosuri është Roland Banaj, i cili sipas policisë ka marrë dy plumba në trup. Ai u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Momentalisht mbeten të paqarta rrethanat e ngjarjes, apo identiteti i autorit. Autoritetet policore po punojnë për kapjen e tij, si dhe zbardhjen plotë të kësaj plagosjeje. 

Informacioni i policisë 

Më datë 16.05.2018, rreth orës 11:40, në lagjen “Pavarsia”, brenda ambienteve të një lokali pas një konflikti kanë plagosur në këmbë me armë zjarri shtetasin R.D., 30 vjeç, banues në Llakatund.

Shtetasi i plagosur është transportuar në Spitalin Rajonal Vlorë për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë arme zjarri pistoletë.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.

Kthehu