Emigracioni dhe terrorizmi, shqetësimi më i madh i BE-së - Tirana Today

Emigracioni dhe terrorizmi, shqetësimi më i madh i BE-së

Emigracioni dhe terrorizmi janë shqetësimet kryesore për Bashkimin Evropian, bëhet e ditur në një sondazh të publikuar sot nga Komisioni Evropian.


Sipas hulumtimit, optimizmi për të ardhmen e BE-së ka shënuar një prirje në rritje.

Sondazhi i Eurobarometrit, i cili kryhet dy herë në vit nga Komisioni Evropian, tregoi se 39 për qind e 510 milionë shtetasve të BE-së, e konsideronin emigracionin si çështjen më të rëndësishme që përballet blloku.


Kategori
BotaTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu